بسمه تعالی

 

                                              اهداف موسسه برای حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان و جوانان از ابتدایی تا دانشگاه

  • حمایت از دانش­آموزان یتیم، بدسرپرست، بی­سرپرست با هرگونه معدل بالا یا پایین (متاسفانه در جامعه به بی سرپرستان و بد سرپرستان و معدل پائینها کمتر توجه می­شود)
  • نجات از سرگردانی و مسیرهای گمراه کننده تا برای جامعه معضل قرار نگیرند بلکه برای جامعه مفید باشند تا با متحول شدن خود جامعه را نیز متحول کنند.
  • موسسه قصد ندارد گداپروری یا تنبل پروری نماید. بلکه با حمایتهای مادی و معنوی موسسه نا­ امیدیهای آنها تبدیل به امید و نشاط وحرکت گردد.
  • موسسه انتظار ندارد همه دانش آموزان تحت پوشش به مدارج بالای علمی برسند چون بعضی توانایی ذهنی و استعدادهای این امر را ندارند.
  • آن دسته که از دانش­آموزان که استعداد، توانایی رسیدن به جایگاه علمی بالا را دارند، موسسه در کمک به آنها هیچ مضایقه ای ندارد. اما آن گروهی که استعداد و توانایی بالایی ندارند به مشاغل مورد علاقه شان هدایت می گردند تا خود گرداننده زندگیشان باشند و نیازهای مالی خود را تامین کنند البته با اعتماد بنفس و شناخت هدف زندگیشان.
  • در گروه بی سرپرستان و بدسرپرستان مشکلات رفتاری بسیار شدیدی وجود دارد که موسسه با برنامه ریزی در مورد مشاوره دادن به دانش آموز(حتی اگر سرپرستی داشته باشند) سعی می کند از سختی­ها و گرفتاریهای روحی و روانی آنان کاسته تا این مانع پیشرفت تحصیلی نیز رفع گردد.
  • هدف اصلی و غایی موسسه کمک به پیشگیری از ناهنجاری­های جامعه و افزایش رفتارهای پسندیده و آرامش بخش جامعه می­باشد تا با لطف و عنایت الهی زناندان­ها خلوت و زشتیها کم و از هزینه­های بسیار زیاد در بحث ناهنجاریها کاسته شود. امید است این فعالیت و اقدام از کاشان شروع تا فایده و ترویج آن نصیب کشورمان گردد و منحصر به یک شهرنباشد.

                               کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می­دهند ، روزی صاحب خورشید خواهند شد.

            تلفنهای موسسه : ۰۳۱۵۵۴۵۰۳۰۶   –    ۰۳۱۵۵۴۵۰۳۰۵   

                                       مدیرموسسه علمی فرهنگی قمر بنی هاشم (ع)کاشان        

                                         حسینعلی بارفروش     

اهداف موسسه برای حمایت از تحصیل مددجویان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *