خلاصه فعالیت های موسسه

خلاصه­ای از فعالیتهاوبرنامه­ های اجرایی موسسه

 1. تامین نیازهای دانش آموزان از قبیل لباس و کتاب و غیره.
 2. پیگیری و برنامه­ریزی در مورد پیشرفت اخلاقی وتحصیلی، برگزاری کلاسهای تقویتی، مشاوره­ای، استعدادیابی و راهنمایی و هدایت به رشته­های کاربردی وعملی تا بعد از فارغ التحصیلی آسانتر جذب بازار کار گردند.
 3. برگزاری چند اردو به جهت نزدیکی بیشتر با دانش­آموزان (دختر و پسر).
 4. برگزاری جلسات متعدد مشاوره­ای برای سرپرستان دانش­آموزان به منظور کاستن از مشکلات خانوادگی.
 5. برنامه­های عملی در تابستان در راستای استفاده بهتر از اوقات فراغت مانند مشغول شدن در کارگاههای مختلف، حضور پسران در دورههای فنی جهت کسب مهارت و در بخش دختران برگزاری چند دوره کارآموزی و کسب مهارت در رشته­های مورد علاقه آنها.
 6. تقویت مهارت نویسندگی در دانش­آموزان دبیرستانی با انتخاب هر موضوعی که علاقه دارند.
 7. نقاشی در مقطع ابتدایی به صورت آزاد و دلخواه، تقریبا شبیه نمایشگاه نقاشی هایی که زبان حال دانش­آموزان و بیانگر زندگیشان می­باشد.
 8. برگزاری جلسات مشاوره برای دانش­آموزان سال سوم متوسطه به تفکیک جنسیت جهت امتحانات نهایی و برای دانش آموزان سال چهارم متوسطه به منظور شرکت در کنکور همچنین برای دانش آموزان هنرستان به تفکیک جنسیت جهت مهارتهای فنی و حرفه ای توسط مشاوران مجرب آموزش و پرورش.
 9. تقدیم کارت یک میلیون ریالی به عنوان عیدانه در نوروز ۹۴ و ۹۵ به هر دانش­آموز درسطح مدارس شهرستان و حومه و روستاها با معرفی مدیران مدارس (در نوروز۹۴ تعداد۱۱۰۰ کارت و نوروز ۹۵ تعداد ۱۳۰۰ کارت).
 10. مساعدت به موسسات خیریه سطح شهر در قالب عیدانه به خانواده­های تحت پوشش آنان.
 11. گسترش سطح امدادرسانی به مناطق مختلف از قبیل آران و بیدگل، ابوزید­آباد و روستاهایی مانند ورکان ، سن­سن، کله، برزآباد.
 12. اعطای جوایز به دانش­آموزانیکه درمسابقات ورزشی مقام­­های نخست را کسب کرده­اند مانند قهرمانی تکواندو و کشتی برای نمونه مددجویی در سال ۱۳۹۴ در مسابقات بین المللی تکواندو مقام سوم  را  کسب کرده است.
 13. کمکهای غیر نقدی مانند وسایل خانه، گوشت و برنج و ….. به بعضی از خانواده­های تحت پوشش

                                     مدیر موسسه دارالاکرام قمر بنی هاشم(ع) کاشان

                                                                                                                                                       حسینعلی بارفروش